Zajímavosti

Dne 2. května 2016 byla Městská knihovna Červený Kostelec slavnostně přejmenována na Knihovnu Břetislava Kafky - Červený Kostelec. Stalo se tak v rámci regionální konference Kladské pomezí - krajina příběhů. Na příjemnou atmosféru, která na akci panovala, se můžete podívat ve fotogalerii - Knihovna Břetislava Kafky - Červený Kostelec.
Okouzlující prvorepubliková vila v srdci Červeného Kostelce v ulici Koubovka. Místo, kde žil a tvořil Břetislav Kafka. Jaká je hodnota génia loci tohoto místa? Nevyčíslitelná! Přesto jsou vila Břetislava Kafky společně se zahradou a přilehlým ateliérem na prodej.... více zde.
Navštívili jsme pana učitele Františka Drahoňovského, rodáka z Červeného Kostelce. V průběhu velmi příjemného rozhovoru zavzpomínal pan Drahoňovský na svá setkání s Břetislavem Kafkou. Poskytl nám tak další z řady svědectví o této významné osobnosti zdejšího kraje... více zde.
V době, kdy v socialistickém Československu zavládla tvrdá ruka cenzury a řada autorů se ocitla na indexu, bylo zakázáno i dílo Břetislava Kafky. Zájem o jeho knihy byl však velký. Ani obavy z možných následků proto nedokázaly zabránit, aby nějaký ten výtisk nebyl vyroben prostřednictvím samizdatu. Jeden z takových unikátů nám přinesl ukázat pan Milan Beran. Jak taková publikace vypadala a zejména příběh, který se k ní pojí, to vše si můžete přečíst v článku Knihy Břetislava Kafky v samizdatu.
Motto:
"Sedare dolorem divinum opus est"
(Tišit bolest jest božské dílo)

objednávka knih Břetislava Kafky


Břetislav Kafka - knihy skladem

www.bretislavkafka.cz Copyright © 2011-2017 Všechna práva vyhrazena.
kontakt: info@bretislavkafka.cz