Vila Břetislava Kafky je na prodej!

Vila Břetislava Kafky Okouzlující prvorepubliková vila v srdci Červeného Kostelce v ulici Koubovka. Místo, kde žil a tvořil Břetislav Kafka. Jaká je hodnota génia loci tohoto místa? Nevyčíslitelná! Přesto jsou vila Břetislava Kafky společně se zahradou a přilehlým ateliérem na prodej.

Právě zde, ve vile na Koubovce, strávil Kafka se svými médii desetitisíce hodin při duševědných pokusech. Tady se to dělo. V kulaté vstupní hale vítal své návštěvy, aby je pak v družném rozhovoru uvedl do své pracovny. Ve chvílích odpočinku a rozjímání Kafka rád sedával na lavičce v ovocné zahradě za domem. Ještě dnes tu stromy jako němí svědci připomínají tu zlatou éru psychotroniky. Dobu, kdy věhlasný hypnolog a léčitel Břetislav Kafka pomáhal uzdravovat všechny potřebné, a to nejen z blízkého okolí, ale z celého tehdejšího Československa.

Samotná vila je architektonicky zajímavě členitá, připomíná spíše "lázeňský dům" plný harmonie. Tři balkóny a dva velké ochozy, přičemž jeden z nich se nachází na úrovni střechy, napovídají, že Kafka měl rád prostor. Dominantu Červeného Kostelce, kostel svatého Jakuba, zde máte jako na dlani.

Kafkova vila je velkoryse pojatá i uvnitř. Z kulaté vstupní haly (s vnitřním ochozem v 1. patře) můžete vstoupit přímo do přízemní obytné části nebo dveřmi ke schodišti vedoucího do patra. Přízemí i první patro jsou konstruovány tak, aby tvořily oddělené bytové jednotky. Přízemí tak nabízí prostorné 2+1, a v patře najdete o místnost více, tedy 3+1. Koupelna a toaleta pro každou bytovou jednotku zvlášť jsou samozřejmostí. Celý dům je částečně podsklepen.

Ke Kafkově vile patří také zahrada a přilehlý ateliér. V ateliéru měl Kafka dostatek prostoru pro veškeré restaurátorské práce, kterými se zabýval. I dnes může ateliér dobře posloužit svými rozlehlými prostory, ať již pro skladování či pro výrobní podnik menšího rozsahu. Vila i ateliér jsou v původním stavu a budou vyžadovat větší či menší investice do rekonstrukce a údržby.

Zaujala vás vila Břetislava Kafky a přemýšlíte o její koupi?

Pro více informací nám neváhejte napsat na email: kafka.br@seznam.cz nebo přímo volejte: 777 621 555. Prosíme realitní kanceláře, aby nás nekontaktovaly. Děkujeme.

Motto:
"Sedare dolorem divinum opus est"
(Tišit bolest jest božské dílo)

objednávka knih Břetislava Kafky


Břetislav Kafka - knihy skladem


Copyright © 2011 - 2018 |

Vila Břetislava Kafky

| Všechna práva vyhrazena.
kontakt: info@bretislavkafka.cz | Licence | Designed by MK.