Vítejte ve vile Břetislava Kafky

Vila Břetislava Kafky Okouzlující prvorepubliková vila v srdci Červeného Kostelce v ulici Koubovka. Místo, kde žil a tvořil Břetislav Kafka. Jaká je hodnota génia loci tohoto místa? Nevyčíslitelná! Pojďte s námi nahlédnout do domu, kde Břetislav Kafka prováděl svůj duševědný výzkum.

Právě zde, ve vile na Koubovce, strávil Kafka se svými médii desetitisíce hodin při duševědných pokusech. Tady se to dělo. V kulaté vstupní hale vítal své návštěvy, aby je pak v družném rozhovoru uvedl do své pracovny. Ve chvílích odpočinku a rozjímání Kafka rád sedával na lavičce v ovocné zahradě za domem. Ještě dnes tu stromy jako němí svědci připomínají tu zlatou éru psychotroniky. Dobu, kdy věhlasný hypnolog a léčitel Břetislav Kafka pomáhal uzdravovat všechny potřebné, a to nejen z blízkého okolí, ale z celého tehdejšího Československa.

Samotná vila je architektonicky zajímavě členitá, připomíná spíše "lázeňský dům" plný harmonie. Tři balkóny a dva velké ochozy, přičemž jeden z nich se nachází na úrovni střechy, napovídají, že Kafka měl rád prostor. Dominantu Červeného Kostelce, kostel svatého Jakuba, zde máte jako na dlani.

Kafkova vila je velkoryse pojatá i uvnitř. Prostorná vstupní hala zaujme hned na první pohled. Zvedněte svůj zrak a pohlédněte na strop. Optimistická malba, šikovně nasvětlená okny z ochozu, navozuje pocit klidu a bezpečí.

Z kulaté vstupní haly (s vnitřním ochozem v 1. patře) pak můžete vstoupit přímo do přízemní obytné části nebo dveřmi ke schodišti vedoucího do patra.

Ke Kafkově vile patří také zahrada a přilehlý ateliér. V ateliéru měl Kafka dostatek prostoru pro veškeré restaurátorské práce, kterými se zabýval.Motto:
"Sedare dolorem divinum opus est"
(Tišit bolest jest božské dílo)

objednávka knih Břetislava Kafky


Břetislav Kafka - knihy skladem


Copyright © 2011 - 2021 |

Vila Břetislava Kafky

| Všechna práva vyhrazena.
kontakt: info@bretislavkafka.cz | Licence | Designed by MK.