Zajímavosti

Jakub Kroulík je profesionální mentalista a hypnotizér. Na svých vystoupeních předvádí řadu působivých efektů. Dokáže vás uspat podáním ruky nebo třeba i pouhým pohledem. Bude-li chtít, ztuhnou vám nohy tak, že se nepohnete z místa. Jaké byly jeho začátky s hypnózou a o čem by si dnes rád popovídal s Břetislavem Kafkou? Přečtete si v rozhovoru s hypnotizérem Jakubem Kroulíkem.

>> autor fotografie: Petr Kozlík
Při příležitosti 50 let od úmrtí Břetislava Kafky proběhla v knihovně v Červeném Kostelci beseda na téma Hypnóza a její moc. Jejím hlavním aktérem byl hypnotizér Jakub Kroulík, který návštěvníkům předvedl reálnou ukázku sugesce a hypnózy.

Na to, jak akce probíhala, se můžete podívat v naší krátké fotoreportáži - Hypnóza a její moc s Jakubem Kroulíkem.
Břetislav Kafka se narodil v Červeném Kostelci dne 14. května 1891. Tento rok si proto připomínáme již 125. výročí narození této významné osobnosti. V Knihovně Břetislava Kafky v Červeném Kostelci probíhal zajímavý program po celý měsíc květen. Jeho součástí byla nejen výstava věnována životu i dílu B. Kafky, ale i série vzpomínkových událostí, včetně ukázky hypnózy v podání mentalisty pana Jakuba Kroulíka. Více informací o akci najdete zde - Oslava 125. výročí narození B. Kafky.
Dne 2. května 2016 byla Městská knihovna Červený Kostelec slavnostně přejmenována na Knihovnu Břetislava Kafky - Červený Kostelec. Stalo se tak v rámci regionální konference Kladské pomezí - krajina příběhů. Na příjemnou atmosféru, která na akci panovala, se můžete podívat ve fotogalerii - Knihovna Břetislava Kafky - Červený Kostelec.
Okouzlující prvorepubliková vila v srdci Červeného Kostelce v ulici Koubovka. Místo, kde žil a tvořil Břetislav Kafka. Jaká je hodnota génia loci tohoto místa? Nevyčíslitelná! Pojďte s námi nahlédnout do domu, kde Břetislav Kafka prováděl svůj duševědný výzkum - více zde.
Navštívili jsme pana učitele Františka Drahoňovského, rodáka z Červeného Kostelce. V průběhu velmi příjemného rozhovoru zavzpomínal pan Drahoňovský na svá setkání s Břetislavem Kafkou. Poskytl nám tak další z řady svědectví o této významné osobnosti zdejšího kraje... více zde.
V době, kdy v socialistickém Československu zavládla tvrdá ruka cenzury a řada autorů se ocitla na indexu, bylo zakázáno i dílo Břetislava Kafky. Zájem o jeho knihy byl však velký. Ani obavy z možných následků proto nedokázaly zabránit, aby nějaký ten výtisk nebyl vyroben prostřednictvím samizdatu. Jeden z takových unikátů nám přinesl ukázat pan Milan Beran. Jak taková publikace vypadala a zejména příběh, který se k ní pojí, to vše si můžete přečíst v článku Knihy Břetislava Kafky v samizdatu.
Motto:
"Sedare dolorem divinum opus est"
(Tišit bolest jest božské dílo)

Břetislav Kafka - knihy skladem


objednávka knih Břetislava Kafky


Copyright © 2011 - 2021 |

Zajímavosti - Břetislav Kafka

| Všechna práva vyhrazena.
kontakt: info@bretislavkafka.cz | Designed by MK.