Celkové hodnocení knihy
Cesta ke Světlu - odkaz Břetislava Kafky
autor: Jan Lašťovička
4.7/5
Počet hodnocení: 6
Hodnocení čtenářů
Uživatel martinka 77 hodnotil dne 04. 07. 2014 v 16:23:32

Přečteno za dva večery. Knížku jsem přečetla ani nevím jak. Autor poskládal střípky z Kafkova života a díla, vyprávění přátel a očitých svědků, a vše uvedl do souvislosti s křesťanským pohledem na život a smrt. Výsledkem je zajímavý obraz, který dává odpovědi na otázky snad každého z nás. Otázky týkající se smyslu života a toho, co přijde potom.

Hodnocení:
Uživatel Karel hodnotil dne 21. 07. 2014 v 10:24:01

Klobouk dolů pane Lašťovičko, zvolil jste si těžké téma a výsledek je velepovedený. Díky za to.

Hodnocení:
Uživatel Nella hodnotil dne 01. 03. 2015 v 22:25:26

Knihu Cesta ke světlu - odkaz Břetislava Kafky považuji za hezkou tečku za Kafkovým dílem. Připomnělo mi to jeden titul od Jaroslava Hofmana - Svítání v duši Břetislava Kafka. Nechystáte její dotisk? Ta jediná mi ještě v knihovně chybí :/

Hodnocení:
Uživatel austin007 hodnotil dne 27. 04. 2015 v 18:06:07

Kniha ve mně automaticky otevírá rozpor mezi vědou a vírou. Břetislav Kafka byl evidentně věřící člověk, ke svým experimentům se však snažil přistupovat přísně vědecky. Otázkou samozřejmě je, nakolik je takový výzkum objektivní, když předmět výzkumu někdy přímo souvisí s vírou? Těžko říct. U mne to vzbuzuje pochybnost.

Hodnocení:
Uživatel Jakub Š. hodnotil dne 15. 07. 2015 v 19:12:26

Všichni víme, že B. Kafka se tak nějak kolem tématu života a smrti neustále pohyboval. Jak by ne, byl známý léčitel. Navíc skvělý hypnolog. Zrovna na tohle téma (o životě, smrti, posmrtném „životě“) bych si s ním hrozně rád popovídal na jeho zahradě za domem. Bohužel už to nejde. Kniha Cesta ke světlu jeho názory zprostředkovává a interpretuje v kontextu víry. A musím říci, že té interpretaci rozumím a věřím. Žádnou jinou si totiž ani nedovedu představit.

Hodnocení:
strana: 1 2 
Vložit nové hodnocení
Jméno:
Email:
Váš komentář:
Vyplňte prosím všechna pole
Ohodnoťte, jak se vám kniha líbí:
1
2
3
4
5
Pravidla hodnocení:
Hodnotící komentáře zveřejňujeme většinou do 24 hodin. Vyhrazujeme si právo neuveřejnit a smazat hodnocení, která nesouvisí s hodnocenou knihou, obsahují reklamu či vulgární a urážlivé výrazy, nebo vyzývají k porušování autorských práv. Do hodnocení nevkládejte žádné url odkazy ani html text. Maximální délka komentáře je omezena na 500 znaků.
Motto:
"Sedare dolorem divinum opus est"
(Tišit bolest jest božské dílo)

objednávka knih Břetislava Kafky


Břetislav Kafka - knihy skladem


Copyright © 2011 - 2021 | Všechna práva vyhrazena.
kontakt: info@bretislavkafka.cz | Designed by MK.