Celkové hodnocení knihy
Nové základy experimentální psychologie
autor: Břetislav Kafka
4.7/5
Počet hodnocení: 15
Hodnocení čtenářů
Uživatel Pavlína K. hodnotil dne 12. 11. 2012 v 16:23:57

Kniha se musí nechat vstřebat. Nepatří mezi ty, které se dají přečíst přes noc jedním dechem, chce to spíše pomalu a po částech. Popisy některých pokusů zní dnes až neuvěřitelně. Popravdě, kdyby u toho tenkrát nebyla řada svědků, asi bych se nad tím jen pousmála. Takhle to vede spíš k hlubokému zamyšlení. Je obdivuhodné, čeho všeho je člověk schopen, pokud trénuje svojí vůli. „Věř a víra tvá tě uzdraví“ tady platí na 100%. To už jsem si vyzkoušela i na sobě.

Hodnocení:
Uživatel Pepa 26 hodnotil dne 01. 02. 2013 v 09:56:22

I když je tahle knížka už staršího data, na aktuálnosti jí to ani v nejmenším neubírá. Začátek se čte obtížněji, autor tam vysvětluje základní pojmy, ale dá se to v pohodě přeskočit, a když tak se k tomu vrátit později. Některé myšlenky beru trochu s rezervou (B. Kafka byl hluboce věřící), jiné naopak velmi vážně. Doporučuji.

Hodnocení:
Uživatel nyvelon_des hodnotil dne 18. 03. 2013 v 16:06:59

Mám v knihovně první porevoluční výtisk (nakladatelství ROAD), koupil jsem si ho hned, jak to vyšlo. Unikátní titul, jehož obsahová hodnota je prověřená časem. Ještě za Kafkova života dosáhl celkový náklad bezmála 500.000 výtisků. Samotný fakt, že v současné době vychází již ve svém 17. vydání, to myslím taky o něčem svědčí.

Hodnocení:
Uživatel Janýsek hodnotil dne 20. 09. 2013 v 19:32:37

Je to zajímavé čtení, Kafka byl fenomén. Škoda jen, že v jeho práci nikdo nepokračuje :/ Teda alespoň o nikom nevím. Škoda.

Hodnocení:
Uživatel nyvelon_des hodnotil dne 01. 10. 2013 v 17:43:47

Pokud se zajímáte o parapsychologii a vším co s tím souvisí (jasnovidnost, léčení magnetismem, telepatie apod.), tak Nové základy experimentální psychologie se stanou vaší biblí. Břetislav Kafka je dodnes v mnoha ohledech nepřekonán. Někteří autoři se snažili a snaží svézt na moderní mystické vlně, ale faktem je, že originál je jen jeden. B. Kafka.

Hodnocení:
strana: 1 2 3 
Vložit nové hodnocení
Jméno:
Email:
Váš komentář:
Vyplňte prosím všechna pole
Ohodnoťte, jak se vám kniha líbí:
1
2
3
4
5
Pravidla hodnocení:
Hodnotící komentáře zveřejňujeme většinou do 24 hodin. Vyhrazujeme si právo neuveřejnit a smazat hodnocení, která nesouvisí s hodnocenou knihou, obsahují reklamu či vulgární a urážlivé výrazy, nebo vyzývají k porušování autorských práv. Do hodnocení nevkládejte žádné url odkazy ani html text. Maximální délka komentáře je omezena na 500 znaků.
Motto:
"Sedare dolorem divinum opus est"
(Tišit bolest jest božské dílo)

objednávka knih Břetislava Kafky


Břetislav Kafka - knihy skladem


Copyright © 2011 - 2021 | Všechna práva vyhrazena.
kontakt: info@bretislavkafka.cz | Designed by MK.